sobota, 25 października 2014

Marcin Szczygielski "Za niebieskimi drzwiami"

Oryginalny tytuł: Za niebieskimi drzwiami
Autor: Marcin Szczygielski
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
Ilość stron: 232
Gatunek: Fantastyka
Rok wydania: 2010
Moja ocena: 10/10

Dwunastoletni Łukasz wyjeżdża z mamą na upragnione wakacje. Podczas podróży przechodzą wypadek. Mama chłopca zapada w śpiączkę, a on sam musi zamieszkać u sąsiadki. Stamtąd zabiera go jednak nieznana mu kompletnie ciocia. Jadą do Brzegu, gdzie będą mieszkać w rodzinnym kurorcie. Łukasz z nikim się nie dogaduje. Pewnego dnia odkrywa, że drzwi do jego pokoju można otworzyć, tak, że przeniosą go do zupełnie innego świata. Na pierwszy rzut oka jest tam bajecznie. Jednak do czasu...

Książka Marcina Szczygielskiego wprowadza w świat fantazji i pobudza wyobraźnię na tyle, że nie można się od niej odciągnąć. Drzwi pokoju w pensjonacie kryją wiele tajemnic, od dziwnych owadów aż po tajemniczego mężczyznę. Za każdym razem jest coraz ciekawiej. Łukasz musi sam uratować swoją rodzinę (a także cały świat) przed złymi mocami.

Książka pisana jest prostym do przyswojenia językiem w narracji pierwszoosobowej, czyta się ją bardzo szybko. Oprawa graficzna bardzo mi się podoba. Strona tytułowa jest pięknie ozdobiona, jak i rozpoczęcie każdego rozdziału. Zakończenie książki jest niesamowicie opisane. Jej klimat jest przyjazny, w niektórych momentach przerażający, ale tylko sporadycznie.


2 komentarze:

 1. Jak obiecałam tak i zajrzałam :)
  Ciekawa recenzja. Może jak w mojej księgarni zauważę tę książkę to kupię i przeczytam :)
  Blog zapowiada się fajnie :3
  Czekam na kolejne posty i zapraszam do siebie : >

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam w wakacje! Naprawdę świetna książka, ale... no pewnie wiesz o co chodzi (zakończenie) ;-)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za tak wiele miłych słów, które mi piszecie! Nawet nie wiecie, ile to dla mnie znaczy ♥