czwartek, 11 grudnia 2014

"Szmaragdowy Atlas. Księgi Początku" John Stephens

Oryginalny tytuł: The Emerald Atlas. The Books Of Beginning
Autor: John Stephens
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ilość stron: 408
Gatunek: Fantastyka, literatura młodzieżowa
Rok wydania: 2011
Moja ocena: 10/10

Pewnej zimowej nocy siły ciemności wyrywają z rodzinnego domu troje dzieci. Dziesięć lat później Kate, Michael i Emma wciąż nie mają pojęcia, co się wtedy stało i gdzie się podziali ich rodzice. Odpowiedź może dać zaczarowany atlas. Uwalniając drzemiącą w nim moc, dzieci przenoszą się do miejsca, którym włada piękna księżna-wiedźma Kate i jej rodzeństwo przeżyją niewiarygodną przygodę – odnajdą uwięzione dzieci, staną oko w oko z krwiożerczymi wilkami, stoczą bitwy na śmierć i życie, spotkają olbrzymów i rozpoczną poszukiwania trzech ksiąg o niewyobrażalnej mocy. Obfitujący w wartką akcję, humor i emocje Szmaragdowy atlas to pierwszy etap wyprawy Kate, Michaela i Emmy do dziwnych, niebezpiecznych krain oraz w głąb samych siebie; opowieść o trojgu dzieci, które wyruszają na ratunek swojej rodzinie i dowiadują się, że przyjdzie im ratować cały świat.
Z książki

W książce są idealnie wykreowane postaci. Każde z rodzeństwa ma zupełnie inny charakter oraz zainteresowania. Najbardziej polubiłam Kate, najstarszą z całej trójki, która opiekowała się swoim młodszym rodzeństwem. Bardzo podobał mi się świat, który stworzył pan Stephens. Częste zwroty akcji urozmaiciły całą książkę. Autor potrafił napisać ją w taki sposób, że czytelnik nie może się od niej oderwać. 

Z tą książką zapoznałam się już całkiem dawno. Mimo wszystko nadal siedzę myślami w tej pozycji. Doceniam w niej tajemniczy klimat. Polecam tę książkę każdemu, bez względu na ulubiony gatunek. 

Z góry przepraszam, za tak krótką recenzję. Jest to spowodowane brakiem czasu. Częstotliwość wstawiania postów powinna się poprawić ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za tak wiele miłych słów, które mi piszecie! Nawet nie wiecie, ile to dla mnie znaczy ♥