poniedziałek, 5 stycznia 2015

"Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku" Demi Lovato

Oryginalny tytuł: Staying Strong: 365 Days a Year
Autor: Demi Lovato
Wydawnictwo: Feeria
Ilość stron: 416
Gatunek: autobiografia
Rok wydania: 2013
Moja ocena: 6/10

Każdy z nas wie, kim jest Demi Lovato. To piosenkarka i aktorka, jedna z gwiazd Disneya. Ma miliardy fanów na całym świecie. Owszem, każdy o niej wie. Lecz nie każdy wie, jakie miała problemy. Anoreksja, bulimia, wykluczenie przez rówieśników. Kilkakrotnie próbowała popełnić samobójstwo. To wszystko i wiele innych opisała w swojej autobiografii.

Książka ta pisana jest w formie pamiętnika. Na każdy dzień autorka podaje cytat, do którego później nawiązuje. Każdy tekst ma w sobie jakąś wartość, coś, co daje nam siły, by działać dalej, by się nie poddawać. Opisuje w nim swoją historię- jak się to wszystko zaczęło, jak dodać sobie pewności oraz jak uporać się ze swoimi problemami.

Pod historią Demi i jej rozważaniami podany jest cel, który mamy osiągnąć. Pozwala on na przemyślenie ważnych rzeczy w naszym życiu oraz na cieszenie się każdym momentem i każdą małą rzeczą.

Książka jest pisana przystępnym językiem. Myślę, że dobrze by było czytać w odpowiednie dni, jednak te rozdziały są tak krótkie, że po przeczytaniu jednego czuje się niedosyt. Warto było ją przeczytać, jednak nie przypadła mi aż tak bardzo do gustu.

2 komentarze:

  1. Ja mam zamiar zaopatrzyć się w tę książkę. Jeżeli nie uda mi się jej zdobyć fizycznie (bo do empiku daleko), to ucieszę się nawet w wersji ebook'owej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta książka to moja druga Biblia. Kocham Demi (Lovatic na 100%) Książka jest genialna, a rady w niej zawarta na pewno pomogły i pomogą wielu osobom :)

    Pozdrawiam,
    czytanie-moim-tlenem.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za tak wiele miłych słów, które mi piszecie! Nawet nie wiecie, ile to dla mnie znaczy ♥