sobota, 20 czerwca 2015

♥ Bookathon ♥ (TBR, ogłoszenia)Cześć wszystkim! Dzisiaj przychodzę do was z trochę nietypowym postem, a mianowicie z planem czytelniczym na pierwszy maraton, w którym biorę udział! Bardzo długo zastanawiałam się, czy warto, czy uda mi się wykonać wszystkie zadania. Stwierdziłam, że nie mam nic do stracenia, mogłabym przeczytać chociażby jedną książkę, a i tak liczy się zabawa i emocje, które towarzyszą podczas maratonu czytelniczego.

Akcja, w której mam zamiar wziąć udział to Bookathon, zorganizowany przez trzy polskie blogerki/booktuberki: Ewelinę Mierzwińską, Anitę (Book Reviews by Anita) oraz Olga (Wielki Buk). Cała akcja rozpoczyna się 21 czerwca, a kończy 28 czerwca (dzień podsumowań). Otrzymujemy 7 wyzwań, które musimy zrealizować podczas trwania tego maratonu. Dodatkowo organizatorki szykują dla nas pewne niespodzianki, więc... nie mogę się już doczekać.


Więcej o tej akcji możecie dowiedzieć się tutaj *YouTube* oraz tutaj *blog EwelinaMierzwinska.pl*


Wyzwania, które otrzymaliśmy:
1. Dokończ książkę, której nie skończyłeś.
2. Książka, która czeka na ciebie od lat.
3. Przeczytaj książkę z gatunku, po który najrzadziej sięgasz.
4. Książka, którą wybrała dla ciebie inna osoba.
5. Przeczytaj książkę i obejrzyj jej filmową adaptację.
6. Bestseller, którego nie przeczytałeś.
7. Przeczytaj łącznie 1500 stron.

Oczywiście nie musimy wykonywać wszystkich zadań, można je jakoś urozmaicić, wykazać się kreatywnością.

Moje plany
W ciągu sześciu dni (liczę ich tyle, ponieważ w pierwszy dzień nie będę miała czasu na czytanie, niestety) nie dam rady przeczytać więcej niż 4 książki. Oczywiście, wierzę w to, że mi się uda, ale nigdy nic nie wiadomo. Ponieważ zadań odnośnie książek, po które sięgamy jest sześć, postanowiłam dwukrotnie dopasować jedną książkę do dwóch kategorii. Oto mój wybór:
1. F. H. Burnett "Mała Księżniczka"
   Zostało mi tylko 40 stron tej książki, a już dosyć dawno powinnam ją skończyć. Bookathon jest          odpowiednim momentem, by nareszcie to zrobić! Dlatego też przydzieliłam ją do dwóch zadań:
Dokończ książkę, której nie skończyłeś.
☑Książka, która czeka na ciebie od lat.
2. S. Collins "Igrzyska Śmierci"
   Wstyd, wstyd, wstyd... Jak mogłam wcześniej tego nie przeczytać?! Zrobił to już chyba każdy, więc          dlaczego by nie wcisnąć tej książki w swój TBR na maraton? Również przydzieliłam ją do dwóch      wyzwań, a co się będę ograniczać. 
Przeczytaj książkę i obejrzyj filmową adaptację (tak, filmu też nie obejrzałam)
Bestseller, którego nie przeczytałeś.
3. B. Revis "W otchłani"
    Tę książkę mogłabym zaliczyć do kilku zdań, ale postanowiłam, że dodam ją tylko do jednego. 
Książka, którą wybrała dla ciebie inna osoba.
4. L. M. Montgomery "Historynka"
   Co prawda już kiedyś czytałam tę książkę, ale nie pamiętam jest zbyt dobrze, a na półce czeka jej        kontynuacja, więc najwyższy czas po nią sięgnąć. Ze względu na to, że nie czytam dużo klasyki (a      w   tym maratonie połowa książek, to klasyka...), to przydzieliłam ją do właśnie takiego, a nie              innego    zadania. 
Przeczytaj książkę z gatunku, po który najrzadziej sięgasz.


I to chyba tyle na dzisiaj, mam nadzieję, że dołączycie się do tej akcji, bo naprawdę warto! Myślę, że  powiedziałam wam wszystko, co chciałam, a jeśli nie, to możecie doczytać sobie w linkach, które wyżej podałam. 

---------

Podczas trwania maratonu pojawiać się będą normalne posty, takie, jak zazwyczaj, aczkolwiek ukaże się raczej jakiś tag, a recenzje zostawię na późniejsze dni. W sobotę nic nie wstawię, ale za to w niedzielę pokażę wam moje podsumowanie :)))

1 komentarz:

  1. Też biorę udział W Bookathonie i jak na razie postawiłam sobie cel na 3 książki. :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za tak wiele miłych słów, które mi piszecie! Nawet nie wiecie, ile to dla mnie znaczy ♥